MY Trading AOS (EA)

 

Při tradingu podle síly měny jsem většinou používal tři vlastní AOSy. Dva, ve variantách Long a Short, s dělením pozic u jednoho měnového páru (zpravidla volím pár nebo páry, které se skládají z aktuálně z nejsilnější/nejslabší měny a kde předpokládám zachování trendu), tak jak jsou popsány v Základní AOS (EA). Ale mnohem častěji jsem využíval AOS More Pairs (MP), který je popsán níže. U MP lze obchodovat více párů (až 10) současně jedním klikem. Podle síly měny např. slabý/silný dolar, slabý/silný yen, slabé/silné euro, slabé/silné komoditní měny (AUD,CAD) atp. ve vybraných měnových párech, zpravidla 3-5 párů. Nebo i různé další kombinace slabé vs. silné měny, ve vybraných párech, zpravidla 4-6 různých párů (např. nejsilnější EUR/nejslabší USD v pokračujícím trendu = eur/usd, eur/jpy, gbp/usd, aud/usd – Long, usd/jpy a usd/cad – Short). Ale to už je na indi vindi úvaze tradera. Tento AOS je ale náročný na čas, zkrátka musíte sledovat měnový trh, zvolit ty správné kombinace a čas chyběl. Proto jsem přešel na daleko méně časově náročný systém, síly měn, ale na jiném základě vstupů.

Velkou výhodou MP je, že umožňuje uložit nekonečně mnoho nejrůznějších strategií (ad libitum, nejen podle síly měny) a během pár vteřin zvolenou strategii (nebo i více různých strategií) nastartovat. Na ilustračním obrázku níže předvolená strategie 3 SOK (3 měny=3 páry) v pořadí síly měny USD-YEN-EUR (číslo 4). Viz obr. 3 SOK.

Tento AOS (EA) pro JForex platformu, je jedním z trading systémů, který kombinuje možnosti zvolených prvků s finančním řízením (Money Management). Take Profit i Stop Loss je nastaven na obchodovanou měnu v celých jednotkách (USD nebo EUR). V tomto AOS řídí TP a SL prostě peníze a ne pipsy. To umožňuje nejen kvalitnější řízení pozic, ale přináší traderům i úplně jiné možnosti řízení rizik. Ať už přepočtem max. celkového SL z pipsu na money (i k vzhledem k počtu tradovaných párů) nebo max. riskem v % na jeden obchod v závislosti na stavu učtu (obvyklý risk 1-3%) anebo kombinace obého. Obchodovat se dá během vteřiny současně (najednou) až 10 měnových párů (jedním klikem na “Spustit”) v různých předvolbách režimu vstupů Long nebo Short, vč. různého počtu lotů (minilotů, mikrolotů) pro ten který pár. Vzniká tak nepřeberné množství kombinací, podle nastavení tradera, kdy můžeme kombinovat různé páry v různých směrech Long (Buy) nebo Short (Sell) za různé hodnoty lotů, minilotů nebo mikrolotů. Take Profit nebo Stop Loss se počítá vždy za celkovou nastavenou hodnotu ve měně, ve které obchodujeme, společně. V okamžiku splnění  podmínky (např. naplněním TP 150 USD nebo SL 40 USD na ilustrativním scanu vlevo) se celý MP automaticky uzavře. Některé tradované páry mohou být zkrátka průběžně v plusu, některé v mínusu, ale rozhodující je vždy celkové saldo všech ‘obchodovaných párů. Pokud je zatrženo “Restart”, MP se automaticky nastartuje ihned znovu po naplnění podmínek TP nebo SL. Zatržením “Info” se objeví na zvoleném grafu průběh a stav MP, i s relevantními údaji o jednotlivých párech. Celý MP můžeme kdykoliv vypnout nebo ukončit tlačítkem “Close now” na grafu a dokonce můžeme průběžně uzavírat jen částečně nebo úplně jednotlivé páry, bez narušení podmínek pro TP a SL. MP startujeme za aktuální market cenu, ale můžeme zvolit i odložený start přes “Start Time UTC”, zadáním dne, hodiny, minuty a vteřin budoucího startu.

V MP, NameCode, si lze předem různě nastavit stovky různých kombinací tradingu, které si následně uložíme pod různými názvy a pak si stačí jen zvolit v seznamu uložený systém a ten během pár vteřin obchodovat. Nemusíme zkrátka vždy znovu a znovu pracně nastavovat různé kombinace (výběr měnových párů, počet lotů pro ten který pár, směr Long nebo Short, hodnoty TP a SL), které si už jednou uložíme pod nějakým pojmenováním, pro případný další trading. Stačí si jen poznamenat, jaká kombinace se pod daným názvem skrývá. Uložené kombinace můžeme pochopitelně vždy podle libosti upravovat, přejmenovat, mazat i znovu obnovit.